Chiny: Apelacja pastora Zhanga Shaojiego została odrzucona

Pastor Zhang Shaojie jest jednym z liderów kościoła w okręgu Nanle w prowincji Henan, który należy do usankcjonowanego przez państwo Patriotycznego Ruchu Potrójnej Autonomii. Został on aresztowany w listopadzie 2013 r. bez formalnego nakazu, kiedy członkowie kościoła odwołali się do instancji nadrzędnej w sprawie sporu o ziemię. W lipcu 2014 roku skazano go na 12 lat więzienia i wysoką karę grzywny za rzekome o „oszustwo” i „zakłócanie porządku publicznego”.

Sąd apelacyjny odrzucił jego odwołanie od wyroku.

Rodzina pastora Zhanga nie została oszczędzona w tych prześladowaniach. Na szczęście, jego córka, zięć i roczna wnuczka zdążyli wylecieć do USA w lipcu. „Nasza rodzina i kościół dziękują rządowi Stanów Zjednoczonych i wielu anonimowym liderom kościołów w różnych częściach świata za pomoc w walce o wolność mojej rodziny” – powiedziała córka Zhanga. „Moja rodzina jest tu, aby mówić o pogarszającej się sytuacji wolności religijnej w Nanle i całych Chinach.”

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej rodzinie, znoszącej cierpienia w imię Jezusa. Módlmy się, aby pastor Zhang został uniewinniony od fałszywych zarzutów przeciwko niemu. Dziękujmy Panu, że córka pastora Zhanga mogła bezpiecznie wyjechać do USA ze swoją rodziną. Prośmy, aby Bóg dał im możliwość do wykorzystania swojej wolności do nagłaśniania sprawy chrześcijan więzionych w Chinach.

Źródła: Christian Solidarity Worldwide, China Aid
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Sudan: wznowienie procesu ośmiu przywódców kościelnych

W październiku wznowiono postępowanie karne przeciwko ośmiu czołowym przywódcom Kościoła Chrystusowego w Sudanie (SCOC). Oskarża …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza