Chiny: 70 Liderów Kościoła Domowego zatrzymanych

70 Liderów Kościoła Domowego zatrzymanych w prowincji Henan, Chiny. Prowincje HENAN oraz XINGIANG, CHINA (ANS) – biblijne szkolenie prowadzone w domu brata Xue Weimin zostało zaatakowane 18 lutego 2008 roku, twierdzi China Aid Association (CAA). Według informacji przekazanych przez CAA na studium obecnych było 250 wierzących. 80 z nich zostało zabranych przez 10 policyjnych samochodów i zatrzymanych. 10 zwolniono później. Pozostałych 70 osób ciągle jest przetrzymywanych pod zarzutem ” łamania prawa z wykorzystaniem kultu religijnego”. 20 z nich przebywa w areszcie tymczasowym, a 50 w więzieniu (39 sióstr i 11 braci). Wszystkie koce, jedzenie, klimatyzatory i meble zostały skonfiskowane przez policję bez wymaganego nakazu.

Jak dowiedziało się CAA, 3 nieletnich zostało zwolnionych 29 lutego z Huocheng w prowincji Xinjiang, gdzie byli przetrzymywani przez urzędników bezpieki. Odbywali karę 15 dniowego aresztu domowego.

China Aid Association, Inc.
Tel: (267) -205-5210
Fax: (432)-686-8355
E-mail: info@ChinaAid.org
Websites: www.chinaaid.org ; www.monitorchina.org

________

Michael Ireland jest międzynarodowym niezależnym dziennikarzem. Były reporter londyńskiej gazety, jest głównym korespondentem ASSIST News Service of Lake Forest, California. Michael wyemigrował do Stanów Zjednoczonych w 1982 roku i stał się obywatelem US we wrześniu 1995. Jest żonaty, ma dwie córki. Często udziela się również w UCB Europe, brytyjskiej chrześcijańskiej radiostacji. Jego strona znajduje się na: Michael’s Wor(l)d BLOGS

Źródło: ASSIST News Service
Tłum. „Poznaj Pana”

Zobacz również

Kościół Ruchu Potrójnej Autonomii

Chiny: Największy kościół domowy w Pekinie na celowniku władz

W ostatnich tygodniach doszło do zatrzymania dwójki liderów kościoła Syjon w Pekinie. Jiafu Qie i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza