Burkina Faso: Zabito 7 pracowników misyjnych

Michael Riddering, zamordowany amerykańskiWśród 29 osób zabitych przez islamskich ekstremistów 15 stycznia w Burkina Faso było siedmiu chrześcijańskich pracowników misyjnych. Sześcioro z nich, w tym czworo z jednej rodziny, przyjechało z Kanady na trzy tygodnie, by służyć w szkołach i sierocińcach znajdujących się w odległych wioskach. Siódmą ofiarą był amerykański misjonarz Michael Riddering (na zdjęciu), który wraz ze swoją żoną od 2011 r. prowadził sierociniec i schronisko dla kobiet – ofiar przemocy w rodzinie. W czasie epidemii eboli niósł pociechę pogrążonym w żałobie rodzinom i kopał groby dla zmarłych.

Pozostawił żonę, dwoje dorosłych dzieci mieszkających w USA oraz dwoje dzieci w wieku 15 i 4 lat, adoptowanych już w Burkina Faso.

Módlmy się o pocieszenie dla rodzin wszystkich ofiar tego strasznego zamachu terrorystycznego. Módlmy się, aby światło ewangelii coraz jaśniej świeciło w Burkina Faso.

Źródło: World Watch Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zdjęcie: Michael Riddering, zamordowany amerykański misjonarz. Zdjęcie: World Watch Monitor

Zobacz również

Biblia

Tadżykistan: Kary finansowe za pracę nad tłumaczeniem Biblii

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy na przywódców czterech kościołów w Tadżykistanie nałożono wysokie grzywny, ponieważ …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza