Główna / z kraju i ze świata / Azja Środkowa: Pastor Gafur musi zapłacić wysoką grzywnę

Azja Środkowa: Pastor Gafur musi zapłacić wysoką grzywnę

Pastor Gafur musi zapłacić wysoką grzywnę z powodu „prowadzenia nielegalnego spotkania”.
Wierzący z protestanckich wspólnot są w wielu środkowo-azjatyckich krajach określani przez władze jako niebezpieczni, ponieważ głoszą Ewangelię. Jest to postrzegane jako zagrożenie dla tradycyjnych wartości społeczeństwa, dlatego przywódcy kościelni są stale wzywani na policję i wypytywani o swoją „nielegalną” działalność. Opowiadanie innym o Jezusie może prowadzić do grzywny lub nawet kary więzienia. Również pastor Gafur popadł przez to w kłopoty. Pracownicy Open Doors odwiedzili go, aby go pocieszyć i zachęcić.

Boże Słowo dla niedowidzących

Pastor Gafur wie o ponad tysiącu słabo widzących osobach w swoim mieście, którzy żyją w biedzie. Gdy dano mu możliwość uczestnictwa w projekcie dla niewidomych i słabo widzących, udostępnił pomieszczenia w swoim kościele na rzecz tego wydarzenia. Przy współpracy z Towarzystwem Biblijnym razem z innymi pracownikami przygotował upominki dla zaproszonych: żywność, ubrania oraz Biblie w alfabecie Braille’a. Szczególnie ważne były dla pastora właśnie Biblie, aby umożliwić niewidomym samodzielne czytanie Bożego Słowa, a tym samym poznawanie Jezusa. Podczas wspólnej kolacji chrześcijanie opowiadali swoim 70 gościom o miłości Jezusa i rozdali im prezenty.

Skazany z powodu tajnych zgromadzeń

Właściwie rząd powinien być wdzięczny za takie charytatywne spotkania. Jednak już następnego dnia pastor Gafur otrzymał telefon i został wezwany do przyjścia do Narodowej Służby Bezpieczeństwa i poinformowania o wydarzeniach minionego wieczoru. Następnie pastor został oskarżony o złamanie prawa poprzez prowadzenie nielegalnych zgromadzeń. W szybkim procesie został skazany na karę grzywny – równowartość 10 minimalnych wynagrodzeń.
„Ogromne dzięki za wsparcie prześladowanego Kościoła w Azji Środkowej!”

Pracownicy Open Doors odwiedzili niedawno pastora Gafura, aby modlić się z nim i go pocieszyć. Jest to ważną częścią działalności Open Doors w krajach Azji Środkowej. 33- latek wyraził swoją wdzięczność za wsparcie: „Ogromnie dziękuję za waszą pomoc oraz za to, że macie udział w życiu prześladowango Kościoła w Azji Środkowej! Wierzę, że Boża prawda Ewangelii będzie rozprzestrzeniać się mimo trudności i zmieni życie ludzi w moim mieście, kraju oraz na całym świecie”.

*Imię zmienione

Prosimy, módlmy się za chrześcijan w Azji Środkowej!
• Dziękujmy za zaangażowanie pastora Gafura, aby dotrzeć z Ewangelią i Bożą miłością do niewidomych osób.
• Módlmy się o ochronę i odwagę dla liderów chrześcijańskich, aby mogli odważnie głosić Boże Słowo.
• Módlmy się za tych, którzy otrzymali Biblię w alfabecie dla niewidomych, aby mogli dzięki temu poznawać Pana i znaleźć nadzieję do swojego życia.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *