Azja Środkowa: Pastor Gafur musi zapłacić wysoką grzywnę

Pastor Gafur musi zapłacić wysoką grzywnę z powodu „prowadzenia nielegalnego spotkania”.
Wierzący z protestanckich wspólnot są w wielu środkowo-azjatyckich krajach określani przez władze jako niebezpieczni, ponieważ głoszą Ewangelię. Jest to postrzegane jako zagrożenie dla tradycyjnych wartości społeczeństwa, dlatego przywódcy kościelni są stale wzywani na policję i wypytywani o swoją „nielegalną” działalność. Opowiadanie innym o Jezusie może prowadzić do grzywny lub nawet kary więzienia. Również pastor Gafur popadł przez to w kłopoty. Pracownicy Open Doors odwiedzili go, aby go pocieszyć i zachęcić.

Boże Słowo dla niedowidzących

Pastor Gafur wie o ponad tysiącu słabo widzących osobach w swoim mieście, którzy żyją w biedzie. Gdy dano mu możliwość uczestnictwa w projekcie dla niewidomych i słabo widzących, udostępnił pomieszczenia w swoim kościele na rzecz tego wydarzenia. Przy współpracy z Towarzystwem Biblijnym razem z innymi pracownikami przygotował upominki dla zaproszonych: żywność, ubrania oraz Biblie w alfabecie Braille’a. Szczególnie ważne były dla pastora właśnie Biblie, aby umożliwić niewidomym samodzielne czytanie Bożego Słowa, a tym samym poznawanie Jezusa. Podczas wspólnej kolacji chrześcijanie opowiadali swoim 70 gościom o miłości Jezusa i rozdali im prezenty.

Skazany z powodu tajnych zgromadzeń

Właściwie rząd powinien być wdzięczny za takie charytatywne spotkania. Jednak już następnego dnia pastor Gafur otrzymał telefon i został wezwany do przyjścia do Narodowej Służby Bezpieczeństwa i poinformowania o wydarzeniach minionego wieczoru. Następnie pastor został oskarżony o złamanie prawa poprzez prowadzenie nielegalnych zgromadzeń. W szybkim procesie został skazany na karę grzywny – równowartość 10 minimalnych wynagrodzeń.
„Ogromne dzięki za wsparcie prześladowanego Kościoła w Azji Środkowej!”

Pracownicy Open Doors odwiedzili niedawno pastora Gafura, aby modlić się z nim i go pocieszyć. Jest to ważną częścią działalności Open Doors w krajach Azji Środkowej. 33- latek wyraził swoją wdzięczność za wsparcie: „Ogromnie dziękuję za waszą pomoc oraz za to, że macie udział w życiu prześladowango Kościoła w Azji Środkowej! Wierzę, że Boża prawda Ewangelii będzie rozprzestrzeniać się mimo trudności i zmieni życie ludzi w moim mieście, kraju oraz na całym świecie”.

*Imię zmienione

Prosimy, módlmy się za chrześcijan w Azji Środkowej!
• Dziękujmy za zaangażowanie pastora Gafura, aby dotrzeć z Ewangelią i Bożą miłością do niewidomych osób.
• Módlmy się o ochronę i odwagę dla liderów chrześcijańskich, aby mogli odważnie głosić Boże Słowo.
• Módlmy się za tych, którzy otrzymali Biblię w alfabecie dla niewidomych, aby mogli dzięki temu poznawać Pana i znaleźć nadzieję do swojego życia.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

Zobacz również

Pastor Sithong

Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza