Główna / prześladowania / Azerbejdżan: Wznowienie rozprawy pastora Bałajewa

Azerbejdżan: Wznowienie rozprawy pastora Bałajewa

6 września adwokat uwięzionego baptystycznego pastora Zaura Bałajewa przekazał agencji Forum 18 informację, że rozpoczęto proces przed Sądem Apelacyjnym w Sheiki. Adwokat, Gazalfar Rzajew, spodziewa się pomyślnego orzeczenia sądu. Ilia Zenczenko, przewodniczący Azerbejdżańskiej Unii Baptystów, również wyraził nadzieję, że ta sprawa zakończy się pomyślnie. Zarzut napaści na pięciu milicjantów, z powodu którego Bałajew otrzymał wyrok dwóch lat więzienia, powinien zostać oddalony. Mimo to jednak Zenczenko obawia się, że Bałajew może nie zostać całkowicie uniewinniony. „Sąd ma pewien dylemat – powiedział. – Polega on na tym, że jeśli oczyści Bałajewa z zarzutów, tym samym stwierdzi, że milicjanci składali fałszywe zeznania”.

8 sierpnia tego roku pastor Bałajew został skazany na mocy artykułu 351 ust. 1 Kodeksu Karnego, mówiącego o stosowaniu gróźb lub przemocy w stosunku do przedstawicieli władz wykonujących swoje obowiązki.

Módl się, aby Zaur Bałajew został uniewinniony oraz za członków jego rodziny oczekujących na werdykt sądu. Módl się również za wierzących w Azerbejdżanie, aby doznali zachęty i wzmocnienia. Iz 54,7, II Tym 1,7

Z ostatniej chwili:
3 października sąd odrzucił odwołanie Zaura Bałajewa ku zaskoczeniu jego rodziny i przyjaciół. Ilia Zenczenko powiedział: „Nie wiemy, co robić. To jest tragedia dla jego żony i dzieci. (…) W ciągu dwu minut było po wszystkim.” Więcej o sprawie napiszemy pod koniec października.

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Andrew Brunson

Turcja: Pastor Brunson zostaje w areszcie

Pomimo nadziei rodziny i przyjaciół na rychłe zwolnienie więzionego w Turcji amerykańskiego pastora Andrew Brunsona, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *