Azerbejdżan: Chory na serce pastor bałajew zagrożony wyrokiem 3 lat więzienia

Pastor kościoła baptystycznego w Aliabadzie, w północno-zachodniej części Azerbejdżanu, Zaur Bałajew, o którego aresztowaniu pisaliśmy jakiś czas temu, został oskarżony o „stawianie oporu przedstawicielom władzy”, za co grozi mu kara do trzech lat więzienia. Władze twierdzą, że poszczuł on psa na milicjantów, którzy 20 maja dokonywali inspekcji na terenie kościoła. Według Ilii Zenczenki, przewodniczącego Unii Baptystów, region Aliabadu jest dla baptystów najmniej przyjazny. „Jest to region, gdzie urzędnicy obrażają naszych wiernych, nie pozwalają na oficjalną rejestrację i odmawiają wydawania aktów urodzenia naszym dzieciom” – mówi Zenczenko.

Na początku lipca pastor Bałajew został przeniesiony do więziennego szpitala z powodu poważnych kłopotów z sercem. Zgodnie z otrzymanymi informacjami, jest to skutek wysokich temperatur i bardzo złych warunków w więzieniu. Ostatnia rozprawa Zaura Bałajewa odbyła się 13 lipca. Jej wynik nie jest jeszcze znany.

Módl się o uwolnienie pastora Bałajewa. Módl się też o zabezpieczenie finansowe jego rodziny podczas jego po-bytu w więzieniu. (Rz 8,11; 1P 2,24)

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Kościół Obfitości w Yanjiao

Chiny: Pastor odmówił a oni i tak splądrowali kościół

27 marca do pastora Yanga Jiale z Kościoła Obfitości w Yanjiao w prowincji Hebei w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza